Vaimne tervis ja enesehoid töökohal

Suur osa meie ajast kulub töö tegemisele ja töökeskkonnas viibimisele. Head suhted ja turvaline keskkond on iga inimese jaoks tööl vajalik. Kõik me soovime head töökeskkonda ja saame ise panustada, olles ise tähelepanelik, hooliv ja mõistev kaaslane. Kuidas tulla toime stressi, suurte nõudmiste ja muutuvate aegadega kaasaskäiva pingega?

Tervis koosneb füüsilisest, vaimsest ja sotsiaalsest tervisest.
Kõik need on omavahel tihedalt seotud ja vajavad iga inimese teadlikku tegutsemist, et jaksata ja elu nautida. Vaimne tervis on meie enesetunne ja maailmataju, võime stressiga toime tulla, mis sõltub keskkonnast, inimese enda eripäradest ja ümberringi toimuvast. Füüsiline tervis on tihedalt seotud vaimse tervisega, näiteks on regulaarne liikumine suureks toeks vaimse tervisele. Sotsiaalne tervis on suhetega seotud heaoluseisund, kus inimene saab hästi läbi oma lähedastega, töökaaslastega ja suudab suhelda ka võõrastega.

Inimesed, kes töötavad laste või täiskavasnutega, peavad eriti hoolega end jälgima: teiste eest hoolitseme me justkui automaatselt, aga enda eest hoolitsemist tuleb õppida. Vaimne tervis vajab samamoodi tähelepanu: piisav puhkamine, uni, tervislik toitumine, liikumine ja head suhted on aluseks tugevale tervisele.

Tõõrõõmu kogeb inimene, kes on teadlik endast, tal on head suhted oma töökaaslastega, tasakaalus on töö ja puhkamine, inimest aktsepteeritakse ja ta saab tunda end endana.
Iga meeskond vajab aega ja kohta, et astuda igapäevarutiinist välja ja kohtuda omavahel teises olukorras, saada tuttavamaks ja rääkida edulugusid. Väga turgutavalt mõjuvad väljasõiduga koolitused, mis annavad võimaluse ka puhata ja oma nö siemisi akusid laadida.

Teemad:

  • Mis on vaimne tervis ja kuidas seda hoida?
  • Oma nö sisemise aku märkamine ja enda laadimine
  • Tasakaal töö ja eraelu vahel
  • Vaimse tervise väärtustamine ja praktilised tegevused
  • Mikropausid ja liikumise olulisus

Küsi lisa: kiri@maililiinev.ee, tel: 52 65 305